slajd4

logon

Smaller Default Larger

"Wykształcenie to dobro, którego nikt nas nie pozbawi”

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

13 sierpnia 2021 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice oraz uczniowie.

Akademia składała się z dwóch części: artystycznej i oficjalnej.

Za część artystyczną byli odpowiedzialni uczniowie klasy ósmej i siódmej, którzy przygotowali przedstawienie pt. „Familiada”. W teleturnieju brały udział dwie drużyny „Genialne Dziewczęta” i „Pięciu Łowców”, a prowadzącym był oczywiście Karol Strasburger. Pytania, z którymi zmagali się uczestnicy dotyczyły tematów związanych ze szkołą i nauczycielami. Odpowiedzi udzielane przez zawodników wywoływały uśmiechy na twarzach zarówno dzieci, nauczycieli jak i zgromadzonych gości. Uczniowie poprzez humorystyczne przedstawienie i wiersze podziękowali za wsparcie i pracę nauczycieli, doceniając wysiłek i zaangażowanie, jakie każdego dnia towarzyszy im w zawodzie.

W części oficjalnej odbyło się uroczyste pożegnanie Pani Anny Samek, która po wieloletniej pracy w naszej szkole udała się na zasłużony odpoczynek. Uczniowie chcąc wyrazić szacunek i uznanie za długoletnią pracę opiekuńczo-wychowawczo-dydaktyczną przygotowali słowa podziękowania oraz piosenkę, którą odśpiewała cała społeczność uczniowska. Również Pan Dyrektor, wraz z Gronem Pedagogicznym, wyraził szczególne podziękowania dla Pani Anny Samek za oddanie i owocną służbę młodemu pokoleniu oraz za wzorowe spełnienie misji zawodowej. Oczywiście nie zabrakło kwiatów i upominków, które zostały wręczone przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców, a także Pana Dyrektora i reprezentanta Grona Pedagogicznego.

Na zakończenie uczniowie rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły słodkie babeczki i piękne kwiaty.