slajd4

logon

Smaller Default Larger

Dnia 22 maja 2023 r. w Publicznym Przedszkolu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jastrzębiej rozstrzygnięto Gminny Konkurs Plastyczny „Majowa łąka”, którego adresatami były dzieci przedszkolne w wieku od 3 do 6 lat w którym dzieci z naszego oddziału wzięły udział. Dziewczynki -Aleksandra P., Julia Ż., Luiza Ż. oraz Wiktoria L. za udział w konkursie dostały pamiątkowe dyplomy a Hania Ś . została wyróżniona za co otrzymała dyplom oraz nagrodę rzeczową.

Celem konkursu było:

- Rozwój umiejętności plastycznych oraz kreatywności dzieci.

- Kształtowanie wrażliwości estetycznej.

- Rozbudzanie zainteresowania dzieci otaczającą przyrodą.

 

 

Dnia 9 maja w ciężkowickim Ratuszu odbył się finał X Gminnego Konkursu Recytatorskiego ,,ŚWIAT POEZJĄ MALOWANY”, który w tym roku realizowany był pod hasłem ,,Kochamy poezję Andrzeja Grabowskiego”. Konkurs był zorganizowany w ramach obchodów jubileuszowego dla Ciężkowic roku i ,,Tygodnia Bibliotek”. Wydarzenie to swoim honorowym patronatem objął Burmistrz Gminy Ciężkowice. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy zakwalifikowali się do finału w wyniku wewnątrzszkolnych eliminacji . Byli to: Wiktoria Żaba z klasy I, Daria Jamka oraz Jakub Dziodzio z klasy II. Poziom konkursu był bardzo wysoki i dzieci musiały wykazać się nie tylko dobrą znajomością wierszy, ale przede wszystkim kunsztem recytatorskim. Nasi uczniowie godnie zaprezentowali się przed komisją konkursową i publicznością. Dziękujemy Rodzicom za współpracę w przygotowaniu dzieci do konkursu.

 

 

„Nie ma tajemnic sukcesu. Jest wynikiem przygotowania, ciężkiej pracy i uczenia się na porażce”

Colin Powell

 

 

20 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej w Ciężkowicach odbył się Gminny Turniej ,,Ciężkowice: od historii – przez ekologię – do rozwoju”. Jego celem było upamiętnienie ważnych wydarzeń z dziejów miasta: rocznicy nadania praw miejskich oraz ich odzyskania.

Uczniowie reprezentujący naszą szkołę uzyskali wysokie wyniki w różnych dziedzinach.

W konkursie wiedzy historycznej pt. ,,Ciężkowice- moje miasto” uczennica klasy VIII – Oliwia Kuropatwa zdobyła III miejsce, natomiast Martyna Kuropatwa z klasy VII – wyróżnienie.

Drugim konkursem był test z wiedzy przyrodniczej i ekologicznej: ,,Ciężkowice: nasza gmina- nasze środowisko”. Uczennice klasy VIII: Monika Bania i Oliwia Kuropatwa zdobyły wyróżnienie. Do III miejsca zabrakło im jednego punktu. Z tych dwóch konkursów szkoła uzyskała 62 punkty, co dało jej II miejsce w gminie (po Ciężkowicach).

Turniej obejmował również dziedziny plastyczne. W kategorii klas młodszych należało wykonać pracę plastyczną ukazującą urokliwy zakątek naszej gminy. Tutaj również pojawił się sukces - uczennica klasy III – Zofia Gucwa uzyskała III miejsce.

Uczniowie klas starszych wykonywali makietę, przedstawiającą Ciężkowice w przyszłości. Na etapie gminnym szkołę reprezentowała piękna praca Martyny Łaskawskiej.  

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów. 

 

 

                                                                                                           

Dnia 18 stycznia 2023r. w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Ciężkowicach odbył się III Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów w trzech kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. VIII Oliwia Kuropatwa, która wykonała piękną piosenkę zimową pt. „Snowman”, w oryginale wykonywaną przez Sia. Zajęła ona II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Składamy jej gratulacje i życzymy dalszych sukcesów zarówno wokalnych, jak i językowych.

CCI20012023 (Copy)

 

 

Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Mój Dom pod Bało-Czerwoną Flagą”. Dnia 6 grudnia w same Mikołajki Bractwo Kurków z Ciężkowic przyjechali do naszej szkoły wręczyć uczestnikom konkursu dyplomy oraz nagrody.

Konkurs zrealizowano dzięki Zarządowi Województwa Małopolskiego, który udzielił wsparcia finansowego w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze: nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania w 2022 r. pn. Kocham Polskę. Wyróżnionym dzieciom gratulujemy.