Uczniowie klasy drugiej wykonali szopki. Wykazali się wielką inwencją i pomysłowością. Prace były tak ciekawe pod względem artystycznym, że zorganizowano konkurs. Kryterium oceny był wkład pracy włożony przez dziecko w własnoręczne przygotowanie figurek i wystroju szopki. Prace oceniała niezależna komisja w składzie: p. U. Kukuś, p. M. Szczerba, p. P. Przychodzka. Oto nagrodzone osoby:
I miejsce - Filip Wrona
II miejsce - Dominik Kuropatwa
III miejsce - Emilia i Ola Zięcina, Bartek Kuropatwa
IV miejsce - Adrian Klimek
Chciałabym podkreślić, że wszystkie szopki były bardzo piękne i radość budzi fakt, że dzieci tak ambitnie podchodzą do realizacji zadań.
4 grudnia 2010 r. ubrani w ciepłe kurtki i czapki podczas wielkiej śnieżycy wyjechaliśmy do Krakowa – Łagiewnik, gdzie uczestniczyliśmy w Mszy św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Około godziny 7.30 z Krakowa przez Czechy, Austrię udaliśmy się w kierunku Włoch. Pierwszą noc spędziliśmy w eleganckim hotelu w Tarvisio, gdzie ugoszczono nas obiadokolacją. Jak na Włochy przystało daniem wiodącym był makaron z odpowiednio przyrządzonym sosem. Następnego dnia (5 grudnia 2010r. – niedziela) po śniadaniu pojechaliśmy do Loreto, gdzie znajduje się „Święty Domek” – sanktuarium o znaczeniu międzynarodowym poświęcone Najświętszej Maryi Pannie, według starej tradycji miejsce Jej narodzin. Akcentem historycznym tego dnia było nawiedzenie Cmentarza Polskiego, gdzie spoczywają polscy żołnierze polegli w czasie II wojny światowej w bitwie o Ankorę w 1944r. Około godziny 21.00 przyjechaliśmy na miejsce noclegowe. 6 grudnia zwiedziliśmy Asyż -miasto położone na wzgórzu o wąskich, kamienistych uliczkach, tworzących niepowtarzalny klimat. Obejrzeliśmy kościoły: Św. Klary, San Damiano, Bazylikę Matki Boskiej Anielskiej z Porcjunkulą, Bazylikę Św. Franciszka z kryptą, w której złożono ciało świętego. Po Mszy św. pojechaliśmy do Casci, gdzie wąskie ulice nie pozwoliły wjechać na sam szczyt wzgórza, więc musieliśmy podejść do Sanktuarium Św. Rity. Niektórzy z nas widzieli, jak święta rusza ustami. Pewni nie jesteśmy, ale wiemy na pewno, że Św. Rita jest patronką od spraw beznadziejnych i za jej wstawiennictwem dokonało się wiele cudów, o czym świadczą zamieszczone relacje i zdjęcia wdzięcznych wiernych.
1 grudnia 2010r. w Filharmonii Krakowskiej odbyło się podsumowanie IV edycji projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”. Wzięło w nim udział 3660 uczniów i 404 nauczycieli z 233 szkół z terenu województwa małopolskiego. Podczas finałowej gali głos zabrał Marszałek Województwa Małopolskiego P. Marek Nawara, który podziękował wolontariuszom za zaangażowanie, odwagę i poświęcenie, a nauczycielom za opiekę. Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz mówił o wielowiekowej tradycji gotowości do niesienia pomocy potrzebującym i o nauczaniu Jana Pawła II, a dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego P. Małgorzata Madej zaznaczyła, że to jedyny tego typu projekt w Polsce. Podczas spotkania najlepsi wolontariusze, w tym uczniowie naszej szkoły: Soska Tomasz, Kucharski Kamil, Brończyk Beata, Kania Anna, Bogusz Joanna, Samek Natalia, Basamanowicz Kinga, Potępa Magdalena, Dziubaczka Krzysztof, Jamka Anna, Koszyk Marek, Piękoś Konrad, Rodak Sylwia, Szydłowska Barbara, Chorąży Małgorzata, Żaba Agnieszka, Krawczyk Weronika, Jamka Ewelina, Szydłowska Wioletta, Żaba Angelina oraz opiekunowie P. Anna Średniawa i P. Mirosław Kiełbasa zostali laureatami nagrody głównej i otrzymali z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego P. Marka Nawary, Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza oraz wicekuratora P. Agaty Szuty dyplom oraz statuetkę laureata przedstawiającą Bazylikę Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach. Uczniowie wraz z opiekunami w dniach od 4 do 11 grudnia pojadą na wycieczkę – pielgrzymkę do Włoch i grobu Ojca Świętego Jana Pawła II.
Decyzją Komitetu Organizacyjnego Małopolskiego Projektu „Mieć wyobraźnie miłosierdzia” uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem P. A. Średniawy i P. M. Kiełbasy zostali zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego. Z rejonu tarnowskiego zaproszono 5 szkół spośród 20 prezentujących się w Tarnowie. Prezentacje wojewódzkie odbyły się w dniach 18-19 listopada 2010r. w Auli Jana Pawła II w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach. Nasza szkoła prezentowała się w pierwszym dniu wraz z 4 szkołami z rejonu tarnowskiego i 8 szkołami z rejonu krakowskiego. W kolejnym dniu zaprezentowało się 8 szkół z rejonu Nowego Targu i Nowego Sącza oraz 4 szkoły z rejonu Wadowic. Komisja Wojewódzka wybierze 5 zespołów, które w nagrodę za swoje działania pojadą na wycieczkę-pielgrzymkę do Rzymu. Wszystkie zaprezentowane działania zasługują na uwagę, a ich autorzy uczniowie i opiekunowie - na uznanie i szacunek.
Już po raz drugi zakwalifikowaliśmy się do etapu rejonowego Małopolskiego projekty "Mieć wyobraźnię miłosierdzia". Przygotowany przez nas projekt "Wypłyń na głębię" prezentowany był i oceniany podczas spotkania w Tarnowie dnia 22 października 2010r. Wszyscy uczestnicy projektu - uczniowie i opiekunowie otrzymali nagrody - upominek w postaci książki "Kolędy. Dzisiaj w Betlejem", a dyrektorzy szkół i nauczyciele dyplomy uczestnictwa i listy gratulacyjne. Wyróżnione zespoły w regionie prezentować będą swoje projekty podczas wojewódzkich prezentacji w dniach 18 - 19 listopada 2010r. w Krakowie - Łagiewnikach.
Strona 1 z 2