slajd4

logon

Smaller Default Larger

Drodzy Rodzice!

Przypomina się o możliwości składania dokumentów dotyczących stypendium socjalnego o charakterze edukacyjnym na rok szkolny 2024/2025.

Aby uzyskać stypendium szkolne należy spełniać warunki określone w regulaminie, złożyć wniosek oraz załączyć dokumenty, których lista znajduje się we wniosku.

WNIOSEK MOŻNA POBRAĆ LINK PONIŻEJ

Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2024/2025 należy składać w Administracji Samorządowej Placówek Oświatowych w Ciężkowicach, ul. Tysiąclecia 12, 33-190 Ciężkowice w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15.09.2024r.

 

Informacja do stypendium.

Wniosek.  

 

 

W piątek, 6 września, nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez panie polonistki oraz panią bibliotekarkę i przyciągnęło uwagę uczniów oraz nauczycieli.

Pan Dyrektor, otwierając uroczystość, zaznajomił uczniów z ideą akcji, a także zwrócił uwagę na znaczenie literatury w życiu młodego człowieka. „Czytanie rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo i kształtuje naszą wrażliwość na piękno języka” - podkreślił Dyrektor. „Dzisiejszy dzień jest doskonałą okazją do wspólnego świętowania literatury i czerpania radości z obcowania z książką.”

Jednym z najważniejszych punktów programu było wspólne czytanie literatury. Starsi uczniowie czytali wybrany fragment książki młodszym kolegom. W ten sposób nasi młodsi uczniowie mieli okazję usłyszeć piękny, literacki tekst i zainspirować się do samodzielnego czytania.

Po wspólnym czytaniu odbyła się krótka dyskusja, w której uczestnicy analizowali treść przeczytanego fragmentu, a nauczyciele zachęcali uczniów do wyrażania swoich opinii

i analizy postaci oraz wydarzeń przedstawionych w utworze.

Następnie uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań związanych z przeczytanym tekstem. Były to quizy, krzyżówki oraz zagadki literackie, które pozwoliły na lepsze zrozumienie i zapamiętanie treści. Dzieci miały również okazję do wykazania się swoimi umiejętnościami czytelniczymi i logicznego myślenia.

Na zakończenie tego literackiego święta wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek i zgodnie podkreślali, że takie wydarzenia są nie tylko świetną okazją do zgłębiania literatury, ale także do integracji szkolnej społeczności.

Narodowe Czytanie w naszej szkole okazało się wielkim sukcesem. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników, mogliśmy wspólnie cieszyć się literaturą i poczuć, że książka łączy pokolenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział. Mamy nadzieję, że akcja ta stanie się naszą tradycją szkolną. 

 

 

 

 

,,Nieważne co robisz w danej chwili, kim jesteś.

Po prostu rób to, co robisz, ale włóż w to serce

i wszelkie swoje umiejętności”.

/św. Stanisław Kostka/

 

 

            2 września 2024 roku nasza szkoła miała zaszczyt być gospodarzem Gminnej Inauguracji Roku Szkolnego. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. sprawowaną przez księdza proboszcza w Sanktuarium Matki Bożej Bruśnickiej. Następnie wszyscy udali się na halę sportową, aby uczestniczyć w wydarzeniu. Wśród zaproszonych gości, którzy uhonorowali nas swoją obecnością, byli: Burmistrz Gminy Ciężkowice - Jowita Jurkiewicz-Drąg, radni na czele z przewodniczącym Rady Miejskiej – Marcinem Szymczykiem, dyrektorzy szkół i przedszkoli gminy Ciężkowice z Dyrektor Administracji Samorządowych Placówek Oświatowych w Ciężkowicach -  Iloną Nowak-Padoł, były wieloletni Dyrektor naszej szkoły – Kazimierz Madej, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach – Józef Parys, sołtys wsi Bruśnik – Monika Żaba, Rada Rodziców z przewodniczącą – Małgorzatą Łaskawską.

            Akademia rozpoczęła się tradycyjnie od odśpiewania hymnu państwowego oraz hymnu szkoły. Zaproszeni goście, rodzice, uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi zostali przywitani przez Mirosława Kiełbasę, który jako nowo wybrany dyrektor szkoły wygłosił przemówienie.

            Następnie wystąpili uczniowie klas starszych, którzy w krótkim montażu słowno-muzycznym przypomnieli  o kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej i wydarzeniach  z nią związanych, oddając hołd wszystkim poległym. W dalszej części akademii przyszedł czas na występy najmłodszych. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z młodszych klas wesołą piosenką i tematycznymi wierszykami pożegnały wakacje.

             Po części artystycznej przyszedł czas na oficjalne powitanie nowego dyrektora. Delegacje uczniów, rodziców, nauczycieli, dyrektorów i władz samorządowych złożyły serdeczne gratulacje Mirosławowi Kiełbasie, życząc mu m.in. wytrwałości w pracy, wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym oraz owocnej współpracy z rodzicami, uczniami i pracownikami.

              Ostatnią częścią uroczystości było pożegnanie wieloletniego dyrektora naszej szkoły  Kazimierza Madeja, który opuścił swoje stanowisko w związku z przejściem na zasłużoną emeryturę. Członkowie delegacji, we wzruszających słowach, oddali szacunek dyrektorowi, wymieniając jego zasługi dla szkoły i całej społeczności Bruśnika.

list2 

list minister