slajd4

logon

Smaller Default Larger

4.06.2019r. odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski, zorganizowany przez SP Bruśnik oraz Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Ciężkowicach. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Świat widziany oczami polskich noblistów” i miała na celu zwrócenie uwagi na wielowymiarowość postrzegania świata, obecną w poezji i prozie Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, Henryka Sienkiewicza oraz Władysława Stanisława Reymonta.

W pierwszej części uczniowie szkół naszej gminy prezentowali przygotowane fragmenty prozy, a w części drugiej - recytowali utwory poetyckie autorstwa polskich noblistów literackich. Oceniało ich profesjonalne jury w składzie: p. Danuta Kapałka, p. Gabriela Schabowska, p. Katarzyna Zych i p. Bogdan Krok (przewodniczący), które zdecydowało, że I miejsce należy się z uczennicom: Laurze Karpińskiej (SP Bruśnik) i Zuzannie Gabor (SP Ciężkowice). II miejsce zajęła Eliza Trela (SP Ciężkowice), a miejsce III – Paulina Orłowska (SP Zborowice). Jury przyznało również 2 wyróżnienia: za „najlepszą interpretację prozy” Angelice Klimek (SP Bruśnik) oraz za „najlepszą interpretację wiersza” Wiktorii Kumorek (SP Siekierczyna). Organizatorzy dziękują serdecznie za pracę jury, nauczycielom - opiekunom oraz uczniom. Składamy również podziękowania naszym „mecenasom sztuki” - Szanownym Sponsorom, których hojność pozwoliła zadbać o materialną stronę konkursu: ks. proboszczowi Piotrowi Gawendzie, p. Markowi Wołkowiczowi - właścicielowi firmy mlek-Bog, p. Wojciechowi Sankowi - dyrektorowi CK i PG Ciężkowice oraz p. Kazimierzowi Madejowi - dyrektorowi SP w Bruśniku.

 

 

 

30.05. 2019r. w Szkole Podstawowej w Kąśnej Dolnej odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego. Jej motto brzmiało: Źle mówić lub pisać, to znaczy krzywdzić swoją mową wszystkich, którzy ją budowali”. W konkursie uczestniczyli „najlepsi z najlepszych”, wyłonieni w eliminacjach wewnątrzszkolnych. Naszą szkołę reprezentowały Patrycja Synowiec z klasy III i Oliwia Jamrozy z klasy VI. Uczniowie rywalizowali o tytuł „Gminnego Mistrza Ortografii” w dwóch kategoriach wiekowych. Młodsi uzupełniali tekst z lukami   i rozwiązywali test ortograficzny, zaś starsi pisali humorystyczne dyktando w formie listu do profesora- znawcy ortografii-prosząc go o to, by „stworzył sztuczny mózg, który zlikwidowałby kłopoty z pisownią trudnych słówek”, a potem wypełniali test sprawdzający znajomość zasad pisowni polskiej. W obu kategoriach wiekowych zwyciężyły uczennice naszej szkoły, udowadniając, że nie będą nigdy czmychać przed czyhającymi na nie pułapkami ortograficznymi. Dziewczynki otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Nasza szkoła-przywilej organizacji konkursu w przyszłym roku szkolnym. To u nas „najlepsi z najlepszych” ze wszystkich szkół podstawowych w gminie będą , miejmy nadzieję, bez wahania i żwawo zapisywać trudne słowa i pokażą, że zakręty ortografii to dla nich błahostka. Serdecznie gratulujemy Patrycji i Oliwii. Organizatorom konkursu dziękujemy za jego bardzo dobre przygotowanie.

 

Dnia 23.05.2019r. w bibliotece szkolnej odbył się VI Szkolny Turniej Gry w Szachy i Warcaby. 20 uczniów z całej szkoły rywalizowało między sobą o tytuł mistrza na kilku etapach, w których wyłoniono najlepszych graczy.

W turnieju gry w szachy:

- Żaba Patryk (kl. IIIGP) - I miejsce

- Żaba Adrian (kl. VSP) - II miejsce

- Sowa Mikołaj (kl. VIII SP) - III miejsce

W turnieju gry w warcaby:

- Laskowski Grzegorz (kl. VIII SP) - I miejsce

- Krawczyk Szymon (kl. V SP) - II miejsce

- Tabiś Tomasz (kl. III GP) - III miejsce

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratuluję, a sponsorowi p. Michałowi Sopale dziękuję za ufundowanie nagród.

 

 

15 maja 2019r. miał miejsce VII Gminny Konkurs Recytatorski "Świat Poezją Malowany" zorganizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Ciężkowicach. Tegoroczna edycja tego konkursu odbyła się pod hasłem "Kochamy poezję współczesnych pisarzy polskich dla dzieci". Uczestnicy konkursu, wybrani drogą szkolnych eliminacji, prezentowali wiersze wybranych współczesnych pisarzy dla dzieci. Wspaniale naszą szkołę reprezentowało troje uczniów z klasy I-III - Emilia Kipiel, Szymon Karpiński i Patrycja Synowiec - którzy wykazali się wyjątkowym talentem recytatorskim i aktorskim oraz umiejętnością interpretacji. Decyzją komisji konkursowej I miejsce zdobyła Patrycja Synowiec, a Emilia Kipiel - wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwyciężczyni tego konkursu. Niech "świat poezją malowany" przynosi Wam wiele radości.  

 

Dnia 19.03.2019r. w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Jastrzębi odbył się XV Gminny Konkurs Pięknego Czytania ze Zrozumieniem. Przedstawiciele szkół zmierzyli się podczas niego z losowo wybranymi fragmentami prozy i wierszem – w dwóch kategoriach wiekowych. Oceniano płynność czytania, dykcję i interpretację tekstu. Konkurs odbył się pod patronatem Burmistrza Gminy Ciężkowice, a konkursowe zmagania oceniła komisja w składzie: D. Kapałka, B. Więcek, B. Ignaczak, M. Waza-Zięcina. Naszą szkołę reprezentowali w konkursie Patrycja Synowiec z kl. III praz Filip Stec z kl. VI, którzy wygrali wewnątrzszkolny etap konkursu. W Jastrzębi Patrycja zdobyła w swojej kategorii wiekowej tytuł Gminnej Mistrzyni Pięknego Czytania ze Zrozumieniem, a po zsumowaniu uzyskanych przez nią punktów z punktami uzyskanymi przez Filipa otrzymaliśmy zaszczytny tytuł Najlepiej Czytającej Szkoły w Gminie oraz przywilej zorganizowania konkursu w przyszłym roku szkolnym. To u nas dzieci i młodzież będą udawadniać, że „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła”. Patrycji i Filipowi gratulujemy!