slajd4

logon

Smaller Default Larger

KONSULTACJE NAUCZYCIELI Z UCZNIAMI LUB RODZICAMI

NAUCZYCIEL

DZIEŃ

GODZINA

GRAŻYNA MASTALERZ

Czwartek

8.00-8.45

URSZULA KUKUŚ

Poniedziałek

10.50- 11.35

ANNA MARTUSZEWSKA

Poniedziałek

8.00- 8.45

JUSTYNA SOWA

Wtorek

14.15- 15.00

ANNA MAŚLANKA

Poniedziałek

13.30- 14.15

MIROSŁAW KIEŁBASA

Poniedziałek

10.35- 11.20

TERESA KRAWCZYK

Wtorek

11.45- 12.30

KS. PIOTR GAWENDA

Środa

12.30 – 13.15

MARTA HOŁDA

Poniedziałek

10.35- 11.05

MAGDALENA GUO

Czwartek

9.50- 10.35

ARTUR GRABOWSKI

Czwartek

10.50 – 11.35

ŚREDNIAWA ANNA

Czwartek

10.45 - 11.45

MADEJ DOROTA

Środa

9.40 – 10.10

Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy wrzesień kończy się,

od najmłodszego aż po starszaka

wszyscy świętują Dzień Przedszkola.

Dzień Przedszkolaka to niewątpliwie dzień na , który dzieci w przedszkolach czekają z niecierpliwością. Jest to szczególne dla nich święto. W tym dniu nie może zabraknąć dobrej zabawy, śpiewu i słodkości. Dzieci w tym dniu mogły zaprezentować swoje zdolności- śpiewały i recytowały wiersze. Dzień Przedszkolaka dostarczył naszym wychowankom wiele pozytywnych wrażeń, oprócz dobrej zabawy postawiliśmy na zdrowie, zorganizowane zostały zabawy ruchowe na hali sportowej. Na zakończenie tego wspaniałego dnia każdy przedszkolak wrócił do domu z dyplomem i medalem. Jak miło patrzeć na uśmiechnięte twarze dzieci podczas ich święta.

 

Od paru lat 15 września obchodzi się w 196 krajach International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Wszystko zaczęło się od opowiastki pt. „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Bohaterką tej opowiastki jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i doskonałej pani od plastyki poznała i uwierzyła w swój talent i możliwości. Jest to święto kreatywności , odwagi i zabawy dlatego jest ono coraz bardziej popularne, ma bardzo ważne przesłanie nie tylko dla dzieci i młodzieży ale i też dorosłych . Każdy ma przecież jakiś talent. Dzień Kropki ma zachęcić do ich odkrywania oraz dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu. W naszym przedszkolu w tym dniu Jeżyki także świętowały Dzień Kropki.

„Człowiek wykształcony ma zawsze w sobie bogactwo”

Jeszcze kilka tygodni temu nasi uczniowie wędrowali po górskich szlakach i wygrzewali się na plaży. Ale niestety wakacje dobiegły końca i trzeba było wrócić do szkolnych obowiązków i ławek. Wszyscy trochę wyżsi, głośniejsi i w nowych butach. W sumie to miło się spotkać po dwóch miesiącach odpoczynku.

1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Uczniowie naszej szkoły przygotowali krótką akademię, by w ten sposób uczcić ten ważny dzień. Starsi koledzy dodali otuchy pierwszoklasistom, którzy rozpoczęli prawdziwą przygodę z nauką. Mamy nadzieję, że w naszej szkole stanie się ona dla nich przyjemna i owocna. Również starsi uczniowie zostali zachęceni do pracy w nowym roku szkolnym i do brania aktywnego udziału w życiu szkoły.

Wrzesień to miesiąc cudownego babiego lata, kwitnących wrzosów, dojrzewających kasztanów i spotkań z przyjaciółmi ze szkolnej ławy. Ale był też taki wrzesień, kiedy klasy nie doczekały się uczniów. 1 września 1939 r. rozpoczęła się II wojna światowa, hitlerowskie Niemcy zaatakowały granice Polski. W tych ciężkich czasach polska młodzież nie przerwała nauki, chociaż groziła im za to kara śmierci, dlatego pamiętajmy o tym i doceniajmy to co mamy.

W tym nowym roku szkolnym:

Życzymy sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności. Oby osiąganie celów dawało wiele radości, było inspirujące, a także przyniosło jak najlepsze wyniki.