slajd4

logon

Smaller Default Larger

 W dniach 6.06 i 8.06 w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Ciężkowicach odbył się Gminny Turniej „Dumni z dokonań naszych przodków”, którego głównym celem było zainteresowanie dzieci i młodzieży historią regionu oraz zainspirowanie ich do odkrywania walorów gminy. Naszą szkołę reprezentowało w konkursie 11 uczniów. Wywalczyli II miejsce - zadecydowała o tym suma zdobytych przez każdego z nich punktów. Wzięli udział we wszystkich zaproponowanych przez organizatorów konkurencjach. Mikołaj Sowa i Kamil Jaje (kl. VII) wykazali się dużą wiedzą historyczną podczas gry terenowej „Śladami naszych przodków”. Łukasz Smoszna (kl. VII) wykonał pracochłonną makietę przedstawiającą naszą świątynię. Karolina Mróz (kl. IIIGP) nakręciła ciekawy film promujący walory Bruśnika i okolicy, którego główną bohaterką była jej Babcia - p. Helena Mróz, Natalia Kania (kl. IIIGP) zajęła II miejsce w konkursie „Fotografią malowane”- wykonała 4 oryginalne, dobre techniczne zdjęcia przedstawiające obiekty architektoniczne i przyrodnicze. Najmłodsza reprezentantka naszej szkoły, Oliwia Kuropatwa (kl. III) przepięknie zaśpiewała utwór „Biały krzyż” i uzyskała IV miejsce w kategorii „Konkurs piosenki patriotycznej”. Grupa teatralna w składzie: Marlena Borkowska, Emilia Śmiertka, Angelika Kucharska (kl. IV), Filip Stec (kl. V) i Wioletta Jamka (kl. VI) zaprezentowała historyczną legendę o ukrytych w Bruśniku skarbach i zdobyła I miejsce. Wiola i Filip otrzymali również tytuł „Osobowości scenicznych”. Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom. Organizatorkom konkursu dziękujemy za ciekawą, rozwijającą kreatywność uczniów inicjatywę.

 

 

15.05.2018r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego, którego tradycję zapoczątkowali wiele lat temu poloniści ze Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach. Mieliśmy zaszczyt gościć piętnaścioro uczniów z ośmiu szkół podstawowych, którzy rywalizowali o tytuł Gminnego Mistrza Ortografii w dwóch kategoriach wiekowych. Musieli oni zmierzyć się z pełnym pułapek ortograficznych dyktandem i testem znajomości zasad trudnej pisowni polskiej oraz wyjątków od reguł. Wszyscy udowodnili, że sprawnie posługują się pisaną odmianą naszego niełatwego języka i niestraszne im „gżegżółki” czy „pustułki”. Naszą szkołę reprezentowali w konkursie Roksana Śliwa i Szymon Krawczyk. Najlepszą z najlepszych wśród trzecioklasistów okazała się Sylwia Sopala ze Szkoły Podstawową nr 1 w Jastrzębi (gratulujemy bezbłędnego dyktanda!), zaś w kategorii uczniów starszych (klasy IV-VI) tytuł Gminnego Mistrza Ortografii wywalczyła szóstoklasistka z Kąśnej Dolnej – Justyna Stanuch. Tu warto by zaznaczyć, że drugi z kolei wynik uzyskał uczeń naszej szkoły, Szymon z kl.IV. Przywilej organizacji konkursu w przyszłym roku ma Szkoła Podstawowa w Kąśnej Dolnej – jej reprezentantki łącznie zdobyły największą ilość punktów. Mistrzynie otrzymały nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy książki i dyplomy. Gratulujemy dzieciom, które na pewno włożyły wiele wysiłku w przygotowanie się do konkursu i życzymy im dalszych sukcesów w potyczkach z ortografią! Dziękujemy firmie „Budimet” za zasponsorowanie nagród.

W dniu 12.04.2018r. odbył się etap szkolny Gminnego Konkursu Pięknego Czytania ze Zrozumieniem. Wzięli w nim udział chętni uczniowie z klasy II i III. Ich zmagania oceniała komisja w składzie: p. A. Samek i p. G. Bartoszek. Dzieci czytały wiersze Jana Brzechwy oraz fragmenty książki Marii Konopnickiej pt. „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Odpowiadały również na pytania dotyczące treści czytanych utworów. Wszystkie dzieci prezentowały wysoki poziom umiejętności, ale ponieważ był to konkurs, wyodrębniono najlepiej czytających:

I miejsce – Patrycja Synowiec kl. II

II miejsce Oliwia Kuropatwa kl. III

III miejsce Roksana Śliwa kl. III

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, a wyróżnieni dodatkowo nagrody książkowe.

 

W dniu 17.04.2018r. odbył się szkolny etap Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Uczestniczyło w nim po troje dzieci z klas I, II, III. Uczniowie recytowali wiersze Józefa Ratajczaka. Utwory tego poety są trudne do recytacji, ale uczniowie dobrze poradzili sobie z ich interpretacją .

W wyniku konkursu wyodrębniono 3 miejsca i wyróżnienie.

 I miejsce – Karpiński Szymon kl. I

II miejsce – Synowiec Patrycja kl. II

III miejsce - Klimek Krzysztof kl. III

wyróżnienie – Synowiec Filip kl. I

Uczniowie ci otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Pozostałe dzieci również otrzymały dyplomy za udział w konkursie.