slajd4

logon

Smaller Default Larger

W dniu 08.06.2010r. uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w ZSP w Bruśniku - Weronika Krawczyk i Kamil Kucharski – wzięli udział w VII Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Józefa Barana zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury oraz Zespół Szkół w Borzęcinie. Rywalizowali z uczniami z 18-u szkół podstawowych, ziemi brzeskiej, bocheńskiej, dąbrowskiej i tarnowskiej. Oceniani byli przez jury, w skład którego oprócz poety Józefa Barana wchodzili m. In. Profesor Leszek Czuchajowski z USA i była nauczycielka twórcy. Zaprezentowali naszą szkołę godnie, a Weronika Krawczyk zajęła II miejsce. Cieszymy się, że mimo dużej odległości i problemów z dojazdem związanych z powodzią dotarliśmy na miejsce. Z pewnością za rok weźmiemy udział w kolejnej edycji. Może znów znajdziemy się w finale?

Tak napisał Józef Baran: „…czasem marzenie bywa ważką unoszącą się nad wodami w stronę słońca.”

 

Dnia 03.12.2009 roku w Krakowie odbyło się podsumowanie małopolskiego projektu "Mieć wyobraźnię miłosierdzia". Uczniowie naszej szkoły, którzy przygotowani przez p. Annę Średniawę i p. Mirosława Kiełbasę, brali udział w konkursie, zostali Laureatami tego wartościowego przedsięwzięcia, przygotowującego młodzież do niesienia pomocy potrzebującym i kształtującego postawy wolontariatu.

 

 

21 października 2009r. w Tarnowie odbyło się uroczyste podsumowanie etapu rejonowego podczas którego wszyscy uczestnicy projektu - uczniowie i nauczyciele otrzymali nagrody książkowe od Marszałka Województwa Małopolskiego w postaci przewodnika " Pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski", a dyrektorzy szkół i opiekunowie podziękowania i listy gratulacyjne. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali to co realizowali podczas projektu. Szkolny projekt "W górę serca" realizowany był od marca 2009 do października 2009r. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.