slajd4

logon

Smaller Default Larger

Dnia 26 czerwca odbyło się w naszej szkole zakończenie roku szkolnego 2019/2020. Nie miało ono tak uroczystego charakteru jak zwykle, nie było akademii ani corocznego pożegnania absolwentów. Uczniowie poszczególnych klas odbierali świadectwa o wyznaczonych porach. Był to osobliwy, niełatwy rok szkolny. Ostatnio widzieliśmy się wszyscy na rekolekcjach wielkopostnych. Potem pandemia zakłóciła normalne funkcjonowanie szkoły, pozbawiła nas bezpośrednich kontaktów. Ale codziennie spotykaliśmy się na platformie edukacyjnej i szybko - tak uczniowie, jak i nauczyciele - dostosowali się do nowych warunków uczenia się i przekazywania wiedzy. Szczególnie dziękujemy wszystkim Rodzicom za wyrozumiałość, pomoc w nauce dzieciom – zwłaszcza tym najmłodszym, zapewnienie dzieciom sprzętu umożliwiającego zdalne uczenie się oraz przychylność. Wiemy, że nowe warunki nauczania zdezorganizowały zwykły rytm życia w Waszych domach. Promocję do kolejnej klasy uzyskali wszyscy. Dziewięcioro uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem, czego im gratulujemy. Są to: Patrycja Synowiec, Martyna Kuropatwa, Kamil Łaskawski (klasa 4), Oliwia Kuropatwa (klasa 5), Angelika Kucharska, Szymon Krawczyk (klasa6), Jakub Kozioł (klasa7) oraz absolwentki naszej podstawówki - Wioletta Jamka i Zuzanna Żaba. Otrzymali oni nagrody książkowe i dyplomy. Nagrody książkowe otrzymali także uczniowie, którzy mieli stuprocentową frekwencję – tak podczas normalnego, jak i zdalnego nauczania: Lena Śmiertka, Nikola Śmiertka, Patrycja Synowiec, Seweryn Orłowski, Oliwia Szydłowska i Anna Sowa. Opiekunka SKO nagrodziła upominkami najwytrwalej oszczędzających. Wszystkim uczniom życzymy, abyśmy jesienią mogli spotkać się w murach tęskniącej za Wami i Waszym gwarem szkoły.   By uczniowie mogli wreszcie usiąść w ławkach, uśmiechnąć się do kolegów nie przez kamerę, wpaść na halę sportową. By nauczyciele mogli wreszcie napisać coś na tablicy i ponarzekać na hałas na przerwach. Absolwentom życzymy, by odnaleźli się w nowych szkołach, spotkali w nich wielu dobrych nauczyciel i nowych przyjaciół. Powodzenia! I obyście już nigdy nie musieli pisać żadnego egzaminu w maseczkach!

 

 

 

Dnia 29 października 2019 r. odbył się Drugi Gminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. św. Jana Pawła II w Ciężkowicach. Uczniowie zgłaszani do konkursu podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe: kl. I – III, IV – VI, oraz VII - VIII.

Naszą szkołę w tym wydarzeniu reprezentowały dwie uczennice: Emilia Kipiel z kl. II oraz Oliwia Kuropatwa z kl. V. Emilka zaśpiewała piosenkę „Let it go” z popularnej bajki „Kraina Lodu”, zaś Oliwia „Let’s twist again” autorstwa Chubby Checker’a. Poziom konkursu był bardzo wysoki, dlatego cieszymy się bardzo, że obydwie wokalistki zostały bardzo wysoko ocenione przez jury konkursu. Emilka otrzymała specjalne wyróżnienie, zaś Oliwka zdobyła III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Obydwie dziewczynki otrzymały dyplomy, zaś Oliwka dodatkowo otrzymała statuetkę oraz nagrodę rzeczową. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.