slajd4

logon

Smaller Default Larger

W marcu 2024r. odbył się międzypowiatowy konkurs historyczny w ramach VIII edycji przedsięwzięcia ,,Rozwinąć Skrzydła Pamiętając o Przeszłości” w Łużnej. Uczennica klasy VIII – MARTYNA KUROPATWA zdobyła I miejsce, pokonując ponad 50. uczestników. Uczennica przyswoiła wiedzę z bardzo obszernej literatury dotyczącej Polskiego Państwa Podziemnego i powstania warszawskiego. Gratulujemy Martynie i życzymy dalszych sukcesów.                      

Gala rozdania nagród odbędzie się w maju. Zamieścimy wówczas relację z tego wydarzenia.

 

 

Dnia 31 stycznia 2024r. w Szkole Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Ciężkowicach już po raz czwarty odbył się Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej. Tym razem uczniowie zaprezentowali piosenki o miłości, a konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy Ciężkowice. Soliści występowali w trzech kategoriach wiekowych: kl. I – III, IV – VI, oraz VII – VIII.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice – Wiktoria Żaba z klasy II oraz Anna Gucwa z klasy V. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wszyscy uczestnicy wykazali się dużym talentem oraz zaangażowaniem. Ostatecznie Wiktoria zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej, Ania natomiast otrzymała wyróżnienie za barwę głosu. Gratulujemy obydwu wokalistkom i życzymy dalszych sukcesów zarówno wokalnych, jak i językowych.

 

13 grudnia 2023 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ciężkowicach odbył się Konkurs recytatorski na temat: „POLSCY POECI DZIECIOM” pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy Ciężkowice.

Celem konkursu było:

- artystyczna aktywizacja przedszkolaków.

- popularyzowanie poezji dziecięcej.

- upowszechnianie kultury języka wśród dzieci.

- rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań poezją.

- rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci.

- promocja talentów.

Nasz Oddział przedszkolny reprezentowała Aleksandra P., która recytowała wiersz Jana Brzechwy pt. „Na straganie” – zajmując czołowe 3 miejsce. Bardzo się cieszymy z sukcesu naszej koleżanki. Za trud i wysiłek włożony w przygotowanie się do konkursu otrzymała Dyplom i nagrodę rzeczową.

Serdecznie gratulujemy Oli i życzymy dalszych wspaniałych osiągnięć.

 

 

Dzieci z naszego przedszkola jak co roku wzięły udział w konkursie plastycznym pt.  „Najpierw w rzece, później w kranie. Jak działa wody uzdatnianie” organizowany przez Spółkę Komunalną Dorzecze Białej. Konkurs był skierowany do dzieci przedszkolnych uczęszczających do placówek zlokalizowanych na terenie gmin: Ciężkowice, Rzepiennik Strzyżewski, Ryglice i Tuchów.

Celem konkursu było:

- rozwijanie u dziecka wrażliwości ekologicznej,

- podejmowanie inicjatyw mających na celu promowanie postaw odpowiedzialności wobec środowiska naturalnego i innych osób,

- kształtowanie u dzieci harmonii ze środowiskiem i postaw proekologicznych,

- propagowanie wiedzy na temat wody jako niezbędnego elementu do życia dla człowieka oraz całego otoczenia.

Laureatem tego konkursu został Hubert L.- praca jego zostało  zamieszczona w kalendarzu organizatora, a Hanna Ś., Aleksandra P., oraz Julia Ż. zostały wyróżnione.

 Serdecznie wszystkim gratulujemy!