slajd4

logon

Smaller Default Larger

Dnia 13 maja 2024r. w ciężkowickim Ratuszu odbył się XI Gminny Konkurs Recytatorski, którego organizatorem była Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Ciężkowicach. W tym roku hasło przewodnie konkursu to ,,Mój ulubiony wiersz”. Honorowy patronat nad konkursem objęła Burmistrz Gminy Ciężkowice, pani Jowita Jurkiewicz – Drąg. Naszą szkołę reprezentowali laureaci wyłonieni podczas eliminacji szkolnych. Byli to: Wiktor Ptaszkowski z klasy I, Wiktoria Żaba z klasy II i Daria Jamka z klasy III.

W konkursie wzięło udział 27 uczniów dziewięciu szkół podstawowych, z terenu gminy Ciężkowice. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Wiktor Ptaszkowski zdobył III miejsce a Wiktoria Żaba została wyróżniona. Dla naszej szkoły jest to duży sukces, ponieważ poziom recytacji wszystkich uczestników był niebywale wysoki; co zaznaczył pan Bogdan Krok, dyrektor Centrum Kultury w Ciężkowicach.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom tych sukcesów, a rodzicom składamy podziękowania za pomoc i zaangażowanie.

 

Jak co roku Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Ciężkowicach organizuje Gminny Konkurs Recytatorski. W tym roku będzie on przebiegał pod hasłem "Mój ulubiony wiersz".  Zgodnie z regulaminem wezmą w nim udział  ci  uczniowie z poszczególnych szkół, którzy najlepiej zaprezentują się podczas eliminacji szkolnych.

Takie eliminacje już  odbyły się w naszej szkole. Zadaniem uczniów było wybranie dowolnego utworu i przygotowanie recytacji.

W konkursie wzięli udział chętni uczniowie z klas młodszych. Ich występy oceniała komisja. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się na wysokim poziomie. Po burzliwych obradach, komisja wybrała trzech zwycięzców.  Na etapie gminnym naszą szkołę będą reprezentować : Wiktor Ptaszkowski z klasy I, Wiktoria Żaba z klasy II oraz Daria Jamka z klasy III.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek, a zwycięzcy- dodatkowo nagrodę książkową.

1713863863519

W marcu 2024r. odbył się międzypowiatowy konkurs historyczny w ramach VIII edycji przedsięwzięcia ,,Rozwinąć Skrzydła Pamiętając o Przeszłości” w Łużnej. Uczennica klasy VIII – MARTYNA KUROPATWA zdobyła I miejsce, pokonując ponad 50. uczestników. Uczennica przyswoiła wiedzę z bardzo obszernej literatury dotyczącej Polskiego Państwa Podziemnego i powstania warszawskiego. Gratulujemy Martynie i życzymy dalszych sukcesów.                      

Gala rozdania nagród odbędzie się w maju. Zamieścimy wówczas relację z tego wydarzenia.

 

 

Dnia 31 stycznia 2024r. w Szkole Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Ciężkowicach już po raz czwarty odbył się Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej. Tym razem uczniowie zaprezentowali piosenki o miłości, a konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy Ciężkowice. Soliści występowali w trzech kategoriach wiekowych: kl. I – III, IV – VI, oraz VII – VIII.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice – Wiktoria Żaba z klasy II oraz Anna Gucwa z klasy V. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wszyscy uczestnicy wykazali się dużym talentem oraz zaangażowaniem. Ostatecznie Wiktoria zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej, Ania natomiast otrzymała wyróżnienie za barwę głosu. Gratulujemy obydwu wokalistkom i życzymy dalszych sukcesów zarówno wokalnych, jak i językowych.

 

13 grudnia 2023 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ciężkowicach odbył się Konkurs recytatorski na temat: „POLSCY POECI DZIECIOM” pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy Ciężkowice.

Celem konkursu było:

- artystyczna aktywizacja przedszkolaków.

- popularyzowanie poezji dziecięcej.

- upowszechnianie kultury języka wśród dzieci.

- rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań poezją.

- rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci.

- promocja talentów.

Nasz Oddział przedszkolny reprezentowała Aleksandra P., która recytowała wiersz Jana Brzechwy pt. „Na straganie” – zajmując czołowe 3 miejsce. Bardzo się cieszymy z sukcesu naszej koleżanki. Za trud i wysiłek włożony w przygotowanie się do konkursu otrzymała Dyplom i nagrodę rzeczową.

Serdecznie gratulujemy Oli i życzymy dalszych wspaniałych osiągnięć.