slajd4

logon

Smaller Default Larger

Dnia 05.06.2017r. odbyła się wycieczka do Nowego Wiśnicza i Bochni uczniów klas IV - VI SP zorganizowana przez p. Grażynę Bartoszek oraz p. Mirosława Kiełbasę . Dzieci zwiedziły zamek w Nowym Wiśniczu z XIV wieku, którego początki wiążą sie z działalnością gospodarza Kmitów herbu Szreniawa, a w późniejszych latach zamkiem władali Barzowie i Stadniccy. Od roku 1593 stał się on własnością Sebastiana Lubomirskiego. W kurtynie wschodniej zwraca uwagę barokowa brama wjazdowa w formie łuku tryumfalnego z 1621r.

Po zwiedzeniu zamku dzieci "przeniosły" się w czasie dzięki wirtualnej rzeczywistości z wykorzystaniem urządzenia zwanego Occulus i odbyły swobodny lot przez XVII - wieczny wiśnicki zamek, mogąc zobaczyć jego wnętrza i życie mieszkańców.

Po drodze do Bochni zatrzymaliśmy się w Brzesku i tam w McDonadl's zjedliśmy obiad.

Zwiedzanie zabytkowej kopalni soli w Bochni to również podróż w czasie, rozpoczynająca się w czasach Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Przewodnikom w opowiadaniu o historii kopalni pomagają polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch Cystersa - mnicha z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni. Unikatowe komory solne o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, piękne wykute w soli kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze tworzą wyjątkowe, zadziwiające podziemne miasto. Dziękuję wszystkim za miłą atmosferę, oraz wspaniałą zabawę.

 

Klasy I - II SP

Klasa V SP

Dnia 25.05.2017r. W naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Matki. Przygotowaliśmy dla wszystkich mam poczęstunek oraz część artystyczną. Rozpoczął ją taniec polonez wykonany przez uczniów kl. V i VI. Później wystąpiły przedszkolaki oraz uczniowie kl. I – III podstawówki. Recytowali wiesze i śpiewali piosenki. Następnie uczniowie kl. V i VI przedstawili baśń pt. „Kopciuszek”. Po przedstawieniu uczniowie kl. II i III gimnazjum zaśpiewali kilka piosenek i przedstawili wiersze. Zarówno rodzice jak i dzieci byli bardzo zadowoleni z imprezy.