slajd4

logon

Smaller Default Larger

Chyba mi przyznacie racje, że najlepsze są wakacje.

Rzeka chłodzi, słońce grzeje, w lasach cicho szumią knieje.

Razem fajnie się bawimy i nigdy w życiu się nie nudzimy.

Wtedy można na dyskotekach balować i do południa spokojnie leniuchować.

Lecz gdy się skończy czas letniej zabawy, niestety czas znowu usiąść do szkolnej ławy.

Strzeżcie się wtedy wszystkie nieuki - nadchodzi czas wielkiej nauki!

Czas podreperować nowe metody wkłuwania i oczywiście sprytnego ściągania.

Dzień Dziecka jest szczególnym dniem dla każdego z nas. Właśnie z tej okazji odbyły się liczne konkursy. Pierwszym i najzabawniejszym konkursem był nietypowy quiz dla nauczycieli. Tym razem to uczniowie męczyli trudnymi pytaniami nauczycieli. Większość poradziła sobie całkiem dobrze, a zwyciężczynią została pani Eleonora Myśliwiec. Oprócz tego odbyły się mecze piłki ręcznej oraz piłki nożnej. Najlepsza okazała się drużyna dziewcząt z IIGP , a rywalizację między football - istami wygrali chłopcy z IIIG. Na koniec miał miejsce konkurs wiedzy, w którym uczniowie sprawdzali swoje umiejętności.

3 maj jest bardzo ważnym dniem dla całej Polski. Jak co roku w naszej szkole obyły się uroczystości na tą okazje  Tym razem przygotowane przez drugą gimnazjum. Uczniowie recytowali przejmujące wiersze patriotyczne oraz śpiewali pieśni.

 

22 i 23 kwietnia 2008r. gimnazjaliści napisali ogólnopolski test sprawdzający ich wiedzę. Tematem przewodnim części humanistycznej, z którą uczniowie zmierzyli się pierwszego dnia było dojrzewanie. Niektórych uczniów zaskoczyło zadanie za największą ilość punktów, które było związane z lekturami. Jednak niektórzy gimnazjaliści nie doczytali danych lektur, ale miejmy nadzieje że jakoś sobie poradzili. Natomiast z częścią matematyczno - przyrodniczą uczniowie zmierzyli się drugiego dnia. Podczas dwugodzinnego rozwiązywania zadań testowych uczniowie byli zdenerwowani, gdyż liczba zdobytych punktów decydowała czy dostaną się do wymarzonej szkoły. Z naszej szkoły test napisało dziewiętnastu gimnazjalistów.