slajd4

logon

Smaller Default Larger

W dniu 31 maja dzieci z klasy I, II i III pojechały na wycieczkę do Ciężkowic. Bardzo cieszyły się , że po tak długim okresie ograniczeń spowodowanych pandemią , nareszcie mają możliwość wspólnego wyjazdu.

W programie zaplanowano zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego im. Krystyny i Włodzimierza Tomków oraz spacer po rezerwacie przyrody nieożywionej Skamieniałe Miasto. Wszyscy uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali zgromadzone w muzeum ekspozycje ptaków, owadów i trofea łowieckie. Te ostatnie wzbudziły ich szczególną ciekawość, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do Pana przewodnika. Dużą atrakcją były prezentacje interaktywne oraz „ podróż statkiem” po rzece Biała. W rezerwacie Skamieniałe Miasto uczniowie zwiedzili kilka najsłynniejszych miejsc. Z powodu mokrego podłoża, pewnym problemem było dojście do „Wodospadu Czarownic”, ale wszystkie dzieci poradziły sobie z trudnym podejściem. A widoki były zachwycające! No i tak ciekawie opowiadał Pan przewodnik! Oprócz legend związanych ze zwiedzanymi skałkami, przybliżył uczniom także postać Ignacego Jana Paderewskiego.

Pomimo tego, że pogoda w tym dniu niezbyt nam dopisywała, dzieci wróciły z wycieczki zadowolone. Rozbudziły swoją ciekawość atrakcjami przyrodniczymi własnego regionu i być może zaproszą Rodziców na wycieczkę po Skamieniałym Mieście.

 

 

 

Prosimy rodziców o zapaznanie się z broszurą informacyjną:

pdf
"Dzieci w wirtualnej sieci" 

 

 

Wiosna, wiosna - ciepła i radosna!

Wiosna, wiosna - nie zmarzniemy już!

 

Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku, wszystko budzi się do życia, robi się zielono i słonecznie.

W dniach 20.03 i 22.03.2021 roku najmłodsze dzieci z naszej szkoły pożegnały zimę i przywitały wiosnę. Razem z kolorową   marzanną ruszyli korowodem na plac w pobliżu szkoły. Mamy nadziej, że po pożegnaniu słomianej kukły przyjdzie do nas wreszcie słoneczna wiosna!

Poza tym nie zabrakło licznych konkursów związanych z wiosną a także pięknych, wiosennych prac plastycznych oraz przedstawienia, na które przedszkolaki zapraszają przed ekrany starszych uczniów, którzy od wielu miesięcy uczą się zdalnie – w tym dzieci klas I-III, dla których dzień powitania wiosny był ostatnim dniem pobytu w szkole.

Serdecznie zapraszamy.

 

 

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się , później niż zwykle, uroczystość Pasowania na Ucznia i pierwszoklasiści w końcu stali się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności. Zdali swój pierwszy egzamin odpowiadając na pytania Królowej i Króla Wiedzy, w których wcielili się ich starsi koledzy- drugoklasiści. Udowodnili, że znają już litery i chętnie będą się uczyć ze swojego „ elementarza”.   Jadąc „ pociągiem” z gór aż do Gdańska wykazali się znajomością rodzinnego kraju i narodowych symboli. Złożyli ślubowanie, w którym wypowiedzieli słowa uczniowskiej przysięgi, po czym Pan Dyrektor dokonał aktu pasowania symbolicznym , wielkim ołówkiem oraz wręczył pamiątkowe dyplomy.

Zostali życzliwie przyjęci przez nieliczne grono obecnych w szkole starszych kolegów i przedszkolaków, ale koledzy nieobecni na uroczystości życzą im sukcesów w nauce oraz obiecują swoją pomoc , gdy sytuacja pozwoli się znów spotkać wszystkim uczniom na naszym szkolnym korytarzu.

Pierwszoklasiści otrzymali w prezencie od Rady Rodziców książki, a od swoich Rodziców - „ rożki obfitości”.

Witajcie i dobrze czujcie się w naszej szkole!