slajd4

logon

Smaller Default Larger

 

 

Szanowni Państwo,

od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

 

 Załączniki:
  1. Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – rekomendacje dla rodziców – plakat
  2. Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19

W dniu 31 maja dzieci z klasy I, II i III pojechały na wycieczkę do Ciężkowic. Bardzo cieszyły się , że po tak długim okresie ograniczeń spowodowanych pandemią , nareszcie mają możliwość wspólnego wyjazdu.

W programie zaplanowano zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego im. Krystyny i Włodzimierza Tomków oraz spacer po rezerwacie przyrody nieożywionej Skamieniałe Miasto. Wszyscy uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali zgromadzone w muzeum ekspozycje ptaków, owadów i trofea łowieckie. Te ostatnie wzbudziły ich szczególną ciekawość, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do Pana przewodnika. Dużą atrakcją były prezentacje interaktywne oraz „ podróż statkiem” po rzece Biała. W rezerwacie Skamieniałe Miasto uczniowie zwiedzili kilka najsłynniejszych miejsc. Z powodu mokrego podłoża, pewnym problemem było dojście do „Wodospadu Czarownic”, ale wszystkie dzieci poradziły sobie z trudnym podejściem. A widoki były zachwycające! No i tak ciekawie opowiadał Pan przewodnik! Oprócz legend związanych ze zwiedzanymi skałkami, przybliżył uczniom także postać Ignacego Jana Paderewskiego.

Pomimo tego, że pogoda w tym dniu niezbyt nam dopisywała, dzieci wróciły z wycieczki zadowolone. Rozbudziły swoją ciekawość atrakcjami przyrodniczymi własnego regionu i być może zaproszą Rodziców na wycieczkę po Skamieniałym Mieście.

 

 

 

Prosimy rodziców o zapaznanie się z broszurą informacyjną:

pdf
"Dzieci w wirtualnej sieci"