slajd4

logon

Smaller Default Larger

Wspominam was łąki zielone,
Łąki bogato kwiatem zdobione.
Wspominam was wody srebrzyste
Słońcem witane, zorzą spowite.
Wspominam minione wakacje,
Morze niebieskie, ptaki skrzydlate
I góry bystre, ostre zamaszyste
Celem wędrówek, zamierzeń szczytem.
Wspominam wodospad wody żywej,
Drzewa zielenią ustrojone
I tęsknię już za barwnym urokiem,
I czekam nadziei powrotem.
Czekam z nowym zdziwieniem i czystym sercem
W podróż gotowa,
Z bagażem doświadczeń po bagaż wspomnień.

12 i 13 czerwca 2007r. część uczniów naszego gimnazjum miała okazję zasmakować uroku górskich wycieczek. Podczas tego dwudniowego wyjazdu zdobyliśmy Sokolicę, Trzy Korony oraz Palenicę, na którą wyszliśmy z Wąwozu Homole. Wysiłek, który musieliśmy podjąć, aby pokonać drogę w te miejsca był jak najbardziej opłacalny, zważywszy na widoki roztaczające się ze szczytów oraz satysfakcję, jaką mieliśmy po pokonaniu każdego wzniesienia. Poza tym panowała wyjątkowo sympatyczna atmosfera i z pewnością wszyscy świetnie się bawili! ;-)

 

Z okazji Dnia Matki uczniowie, pod przewodnictwem pani Samek, przygotowali akademię. Reprezentanci klas, od przedszkola po trzecią gimnazjum, mogli w imieniu swoim i pozostałych wyrazić wdzięczność za cały trud włożony w nasze wychowanie... Poza tym przygotowano dla mam skromny poczęstunek. Opuszczały szkołę wzruszone i pod wrażeniem. Taki "Dzień Matki" powinien trwać zawsze, a nie tylko jeden raz do roku. Miejmy nadzieję, że słowa, które można było usłyszeć podczas akademii znajduję potwierdzenie w praktyce...

 

Pierwszego dnia gimnazjaliści zostali sprawdzeni z wiedzy z przedmiotów humanistycznych. Spędzili dwie godziny na sali pisząc test związany z tematyką ogrodów. Przerażenie wzbudziła rozprawka, za którą można było zdobyć największą ilość punktów. Tymczasem w środę tematem przewodnim testu z przedmiotów ścisłych była woda. Test pisało dwadzieścioro czworo uczniów. W przeciwieństwie do szóstoklasistów, nie wszyscy opuszczali salą zadowoleni. Wręcz przeciwnie - i przed, i po - trzęsły się ciała biednej młodzieży, bo w końcu od wyników tego właśnie sprawdzianu zależy do jakiej szkoły dostaną się po zakończeniu gimnazjum.

 

Dnia 12 kwietnia 2007r. odbył się w naszej szkole test sprawdzający wiedzę jaką uczniowie klasy VI zdobyli podczas dotychczasowej edukacji. Test kompetencji pisało piętnaścioro uczniów. Po zakończeniu testu uczniowie opuszczający salę sprawiali wrażenie zadowolonych :-)