slajd4

logon

Smaller Default Larger

Dzień 6 grudnia to w naszej szkole jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku. Wszyscy uczniowie już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądają na drzwi oraz nasłuchują ,,mikołajkowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i w godzinach przedpołudniowych nas odwiedził. Wszyscy bardzo przeżywali to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, ale przede wszystkim radość. Uczniowie przygotowali dla Mikołaja piękny występ, po którym Święty rozdawał prezenty.

Spotkanie z niezwykłym gościem sprawiło dużo przyjemności, uśmiechu i zabawy. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, a Mikołaj obiecał, że odwiedzi nas już za rok!

 

 

 

 

Powszechnie wiadomo, że kredki są najczęściej i najchętniej wykorzystywane do rysowania. Wprowadzają w świat kolorów, rysunku, rozwijają wyobraźnię i pozwalają na wyrażenie swoich myśli i uczuć. 22 listopada 2023r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień kredki. Podczas rozmowy dzieci podzieliły się swoimi pomysłami odpowiadając na pytanie: Co ciekawego można nimi narysować?. Dzieci dowiedziały się też, że w przedszkolu najczęściej stosowane są kredki świecowe, ołówkowe i pastele. W tym dniu odwiedziła nas pani bibliotekarka, przeczytała przedszkolakom bajeczkę , którą z zaciekawieniem słuchały. Na koniec spotkania każdy dostał słodki upominek. Ten dzień był kolorowy jak kredki.

 

1 grudnia 2023r. w sali teatralnej Centrum Kultury Gminy Ciężkowice odbył się ,,VI Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas VI-VIII szkoły podstawowej Eliza Orzeszkowa i Wisława Szymborska – damy polskiej literatury”. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów z klasy VI – Emilia Kipiel, Klaudia Krzywda oraz Filip Śmiertka. W pierwszej części konkursu uczniowie mieli za zadanie przeczytać wybrany fragment powieści Elizy Orzeszkowej ,,Nad Niemnem”. Następnie uczestnicy konkursu przystąpili do recytacji wybranego wiersza Wisławy Szymborskiej. Członkowie jury, dokonując oceny wystąpień, kierowali się następującymi kryteriami: dobór tekstów, poprawność przekazu, interpretacja oraz ogólne wrażenie artystyczne. Poziom przygotowania wszystkich uczestników był na tyle wysoki, że pomimo starań naszych reprezentantów nie udało się zdobyć wysokiego miejsca i otrzymać nagrody lub wyróżnienia. Należą się im jednak gratulacje za zaangażowanie, wkład pracy oraz wielką odwagę jaką wykazali się biorąc udział w tak wymagającym konkursie.

 

Dnia 24.11.2023r. odbył się Dzień Buraczka u Jeżyków. Dzieci miały okazję poznać kolejne warzywo w ramach projektu Witaminki. Dowiedziały się skąd pochodzi burak, jakie ma walory smakowe oraz co możemy zrobić z buraka.