slajd4

logon

Smaller Default Larger

,,Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie,

ponieważ wszelkie dobro, które dajemy

zatacza koło i wraca do nas’’.

Flora Edwards

W ubiegły piątek, tj. 10 maja 2024 r., dobiegła końca zbiórka odzieży, którą zorganizowaliśmy w naszej szkole w ramach Ekologicznego Konkursu Charytatywnego ECOKONKURS. Tym samym dołączyliśmy do grona 409 szkół i przedszkoli z całej Polski, które podjęły się wzięcia udziału w tym konkursie.

Dzięki zbiórce otrzymaliśmy możliwość wsparcia funduszu, z którego wypłacane są stypendia dla dzieci i młodzieży Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Poprzez pokazanie, że powtórne wykorzystanie, m.in. odzieży jest czymś godnym pochwały, zaszczepiliśmy w uczniach postawę życia w duchu ekologii i dbania o przyrodę. Dodatkową korzyścią z udziału w tym przedsięwzięciu było promowanie wśród uczniów idei zaangażowania społecznego, empatii i otwartości na drugiego człowieka. 

Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się nam uzbierać 172 kilogramy odzieży i obuwia. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję zarówno poprzez przyniesione rzeczy,  jak i pomoc w ich pakowaniu.  Pamiętajmy, że dobro wraca. 

 

piknik

 

 

3 maja 1791 roku polski sejm po kilkuletnich obradach uchwalił pierwszą w Europie konstytucję. Polska znajdowała się wówczas częściowo pod zaborami, a dokument ten dał ludziom nadzieję na poprawę funkcjonowania Państwa Polskiego i odzyskanie upragnionej wolności. W przeddzień 233. rocznicy tego wielkiego wydarzenia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Uczniowie klasy V z pomocą klasy VI przedstawili krótką historię tego dnia. Zaprezentowane przez nich wiersze i piosenki nie tylko ukazały tło historyczne tego święta, ale także zwróciły uwagę na piękno naszej Ojczyzny.