slajd4

logon

Smaller Default Larger

Laureatem tegorocznego Małopolskiego Konkursu Historycznego został uczeń ZSP w Bruśniku – Krzysztof Brończyk. Zajął on wysokie 4 miejsce. Tytuł Laureata otwiera przed Krzysztofem drzwi każdej szkoły w Polsce, niezależnie od profilu, który wybierze. Gratuluję wytrwałości i cierpliwości w zdobywaniu i utrwalaniu  wiedzy historycznej. Dziękuję rodzicom. Życzę dalszych sukcesów.

Opiekun naukowy mgr Anna Średniawa

 

Dnia 23 maja 2014r. w budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. K. Brodzińskiego w Tarnowie odbył się po raz kolejny Konkurs Historyczny przeznaczony dla uczniów gimnazjum. W konkursie wzięło udział ponad 30 uczniów klas trzecich z całego powiatu tarnowskiego. Uczniowie mieli do rozwiązania test zgodny z podstawą programową klas I – III gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowali: Krzysztof Brończyk, Rafał Potępa i Patryk Bania. Zwycięzcą konkursu został Krzysztof Brończyk. Laureat konkursu otrzymał dyplom, dający mu pierwszeństwo w przyjęciu do I LO oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Gratuluję zwycięstwa, życzę dalszych sukcesów.

Opiekun naukowy mgr Anna Średniawa

Dnia 20.05.2014r. w naszej szkole odbył się drugi etap VII edycji Gminnego Konkursu Matematycznego "Miłośnicy Matematyki". W konkursie wzięli udział uczniowie z czterech gimnazjów naszej gminy: z Publicznego Gimnazjum w Ciężkowicach, Z Zespołu Szkół Publicznych w Bruśniku, z Zespołu Szkół Publicznych w Jastrzębi oraz z Niepublicznego Gimnazjum w Pławnej. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 23 gimnazjalistów.

Zwycięzcy:

- na poziomie klasy I:

Pierwsze miejsce: Zuzanna Gaj - Publiczne Gimnazjum w Ciężkowicach

Drugie miejsce: Dawid Pastuszka - Zespół Szkół Publicznych w Bruśniku, Natalia Szostek - Publiczne Gimnazjum w Ciężkowicach

- na poziomie klasy II:

Pierwsze miejsce: Kinga Gadecka - Zespół Szkół Publicznych w Jastrzębi

Drugie miejsce: Dawid Migacz - Publiczne Gimnazjum w Ciężkowicach

Trzecie miejsce: Justyna Kania - Zespół Szkół Publicznych w Bruśniku

- na poziomie klasy III:

Pierwsze miejsce: Marcin Baranek - Zespół Szkół Publicznych w Jastrzębi, Karolina Rutka - Publiczne Gimnazjum w Ciężkowicach, Justyna Słowik - Publiczne Gimnazjum w Ciężkowicach

Dnia 20 listopada w Gminnym Ośrodku w Borzęcinie odbył się IX Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji Józefa Barana. Jego głównymi celami były: popularyzacja twórczości poety, wspieranie młodzieży uzdolnionej artystycznie i danie jej możliwości zaprezentowania swych osiągnięć na szerszym forum, a także krzewienie kultury języka polskiego. Naszą szkołę reprezentowały w nim cztery uczennice. Natalia Kucharska i Natalia Kuropatwa z klasy VI oraz Sylwia Mróz i Vanessa Stec z klasy II gimnazjum. Natalia Kucharska w swojej kategorii wiekowej - liczącej 53 uczestników - zajęła I miejsce, wykonując utwory "Koty" i "Wesele". Gratulujemy jej i życzymy dalszych sukcesów! Dziękujemy również pozostałym uczestniczkom, które zaprezentowały w konkursowych zmaganiach wysoki poziom.