slajd4

logon

Smaller Default Larger

30.05. 2019r. w Szkole Podstawowej w Kąśnej Dolnej odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego. Jej motto brzmiało: Źle mówić lub pisać, to znaczy krzywdzić swoją mową wszystkich, którzy ją budowali”. W konkursie uczestniczyli „najlepsi z najlepszych”, wyłonieni w eliminacjach wewnątrzszkolnych. Naszą szkołę reprezentowały Patrycja Synowiec z klasy III i Oliwia Jamrozy z klasy VI. Uczniowie rywalizowali o tytuł „Gminnego Mistrza Ortografii” w dwóch kategoriach wiekowych. Młodsi uzupełniali tekst z lukami   i rozwiązywali test ortograficzny, zaś starsi pisali humorystyczne dyktando w formie listu do profesora- znawcy ortografii-prosząc go o to, by „stworzył sztuczny mózg, który zlikwidowałby kłopoty z pisownią trudnych słówek”, a potem wypełniali test sprawdzający znajomość zasad pisowni polskiej. W obu kategoriach wiekowych zwyciężyły uczennice naszej szkoły, udowadniając, że nie będą nigdy czmychać przed czyhającymi na nie pułapkami ortograficznymi. Dziewczynki otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Nasza szkoła-przywilej organizacji konkursu w przyszłym roku szkolnym. To u nas „najlepsi z najlepszych” ze wszystkich szkół podstawowych w gminie będą , miejmy nadzieję, bez wahania i żwawo zapisywać trudne słowa i pokażą, że zakręty ortografii to dla nich błahostka. Serdecznie gratulujemy Patrycji i Oliwii. Organizatorom konkursu dziękujemy za jego bardzo dobre przygotowanie.