slajd4

logon

Smaller Default Larger

Koniec jesieni to najlepszy czas na obchody Dnia Dyni. W naszym przedszkolu święto to obchodziliśmy 29 października , wtedy wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Jeżyki poznały różnorodność dyń, wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się , że dynia jest zdrowym warzywem i , że można z niej przygotować wiele dań tj.: zupę, dżem, ciasto, przetwory i soki. Następnie przystąpili do wielu zabaw: klasyfikowanie dyń wg wielkości, koloru, przeliczanie dyń oraz na podstawie wyrazu dynia dzieci poznały nową literę D. Dzieci z zapałem zabrały się również do prac plastycznych, powstały piękne prace. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń co  widać na zdjęciach poniżej.

 

Koniec jesieni to najlepszy czas na obchody Dnia Dyni. W naszym przedszkolu święto to obchodziliśmy 29 października , wtedy wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Jeżyki poznały różnorodność dyń, wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się , że dynia jest zdrowym warzywem i , że można z niej przygotować wiele dań tj.: zupę, dżem, ciasto, przetwory i soki. Następnie przystąpili do wielu zabaw: klasyfikowanie dyń wg wielkości, koloru, przeliczanie dyń oraz na podstawie wyrazu dynia dzieci poznały nową literę D. Dzieci z zapałem zabrały się również do prac plastycznych, powstały piękne prace. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń co  widać na zdjęciach poniżej.