slajd4

logon

Smaller Default Larger

„Człowiek wykształcony ma zawsze w sobie bogactwo”

Jeszcze kilka tygodni temu nasi uczniowie wędrowali po górskich szlakach i wygrzewali się na plaży. Ale niestety wakacje dobiegły końca i trzeba było wrócić do szkolnych obowiązków i ławek. Wszyscy trochę wyżsi, głośniejsi i w nowych butach. W sumie to miło się spotkać po dwóch miesiącach odpoczynku.

1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Uczniowie naszej szkoły przygotowali krótką akademię, by w ten sposób uczcić ten ważny dzień. Starsi koledzy dodali otuchy pierwszoklasistom, którzy rozpoczęli prawdziwą przygodę z nauką. Mamy nadzieję, że w naszej szkole stanie się ona dla nich przyjemna i owocna. Również starsi uczniowie zostali zachęceni do pracy w nowym roku szkolnym i do brania aktywnego udziału w życiu szkoły.

Wrzesień to miesiąc cudownego babiego lata, kwitnących wrzosów, dojrzewających kasztanów i spotkań z przyjaciółmi ze szkolnej ławy. Ale był też taki wrzesień, kiedy klasy nie doczekały się uczniów. 1 września 1939 r. rozpoczęła się II wojna światowa, hitlerowskie Niemcy zaatakowały granice Polski. W tych ciężkich czasach polska młodzież nie przerwała nauki, chociaż groziła im za to kara śmierci, dlatego pamiętajmy o tym i doceniajmy to co mamy.

W tym nowym roku szkolnym:

Życzymy sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności. Oby osiąganie celów dawało wiele radości, było inspirujące, a także przyniosło jak najlepsze wyniki.