slajd4

logon

Smaller Default Larger

„ Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła ”

Wisława Szymborska

 

Dnia 07.12.2022 r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania ze Zrozumieniem, pod patronatem Burmistrza Gminy Ciężkowice. Zorganizowanie tego konkursu wymagało wiele czynności przygotowawczych zarówno ze strony nauczycieli jak i uczniów. Przede wszystkim należało zachęcić uczniów do doskonalenia umiejętności czytania. Biblioteka szkolna ogłosiła w tym celu projekt pod hasłem: „Dużą wiedzę mamy, bo czytać kochamy”. W ramach tego projektu wszyscy uczniowie czytali wybraną książkę a następnie prezentowali jej treść graficznie i w formie opowiadania. Z tych prac- wykonanych różnymi technikami plastycznymi- powstała wystawa, która cieszy się dużym zainteresowaniem.

W dniu konkursu przybyły do naszej szkoły delegacje uczniów i nauczycieli wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Ciężkowice. Konkurs rozpoczął Pan Dyrektor. W ciepłych słowach powitał zgromadzonych gości, podkreślił zalety czytania książek i życzył wszystkim uczestnikom sukcesu. Zmagania konkursowe odbywały się w dwóch grupach wiekowych: klasy II – IV i klasy V- VIII. Uczniowie mieli za zadanie głośno przeczytać wiersz, fragment prozy i odpowiedzieć na dwa pytania dotyczące przeczytanego tekstu. Ich umiejętności oceniała komisja w składzie: pani Katarzyna Zych, pani Bożena Kowalska i pani Dorota Madej. Punktowane były następujące elementy: płynność czytania, wyrazistość, poprawność, interpretacja i rozumienie tekstu.

Tytuł: Gminnego Mistrza Pięknego Czytania Klas Młodszych uzyskała Anna Miłkowska, natomiast tytuł Gminnego Mistrza Pięknego Czytania Klas Starszych- Karina Toporkiewicz. Obie uczestniczki reprezentowały szkołę w Ciężkowicach.

Puchar i tytuł: Najlepiej Czytającej Szkoły w Gminie otrzymała Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Ciężkowicach. Gratulujemy zwycięzcom!

Poziom konkursu był bardzo wysoki, bo przecież wszyscy uczestnicy to mistrzowie czytania w swoich szkołach. Za wysiłek włożony w zmagania konkursowe, uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Pamiątkowymi dyplomami został doceniony również wysiłek Pań z komisji oceniającej, jak i nauczycieli przygotowujących swoich uczniów do rywalizacji. Nagrody zostały sfinansowane z funduszy naszej szkoły oraz przez sponsora- firmę Budimet.

Dziękujemy uczestnikom konkursu oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do jego organizacji na odpowiednim poziomie.